„Czarne jabłko” z Australii

„Czarne jabłko” z Australii

Wiosną ubiegłego roku Australijczycy zakończyli dwudziestoletnie prace nad wyhodowaniem i wprowadzeniem na rynek nowej odmiany jabłek. Nadano jej imię, ruszyła akcja promocyjna, a w australijskich sklepach pokazały się jabłka zupełnie nie przypominające innych.


Bravo™ jest krzyżówką pochodzącą od ‘Cripps Red’ (‘Sundowner’, ‘Joya’) o bardzo ciemnej, fioletowo-czarnej skórce. Stąd szybko otrzymana ksywka „czarne jabłko”. Pochodzi więc z tego samego źródła, co ‘Pink Lady’ – ‘BravoTM zostało wyhodowane w Manjimubased. Prawa własności do brandu ma Departament Rolnictwa i Żywności Australii Zachodniej. Licencję na uprawę wykupili sadownicy z Fruit West Cooperative Ltd.
W sadach Australii rośnie już ponad 120 tysięcy drzew tej odmiany, sadownicy z niecierpliwością czekali, czy pierwsze plony potwierdzą intensywność rumieńca, soczystość chrupkość nowej odmiany. Wygląda na to, że się nie zawiedli – panuje zgodna opinia, że teraz Australia ma do zaoferowania coś na miarę ‘Pink Lady’. Może jej następcę?

za: apal.org.ua
pg

Powiązane artykuły

Komentarzy: 2

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Bądź na bieżąco – zapisz się
do newslettera sad24.pl
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Dziękujemy za zainteresowanie!

Na podany przez Ciebie adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zapis
do newslettera.

Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.