Spadają ceny, a chętni tylko na duże owoce

Spadają ceny, a chętni tylko na duże owoce

Spada cena czerwonej porzeczki na europejskim rynku. Jak podaje fresplaza, cytując przedstawiciela francuskiej firmy Lolifruit, w ubiegłym tygodniu za kilogram czerwonej porzeczki deserowej płacono do 23 euro, w tym tygodniu jednak cena spadła do 9 euro/kg.

Wiąże się to ze spadkiem popytu w Europie. Jak wyjaśnia aktualną sytuację Nathali Saiz, której firma w ciągu roku sprzedaje 20 tys. kg czerwonej porzeczki, bieżący sezon jest bardzo trudny dla producentów z Portugalii. Stamtąd pochodzi towar obecnie sprzedawany. Owoce porzeczki produkowanej w tym kraju mają mniejszy rozmiar niż owoce produkowane przez plantatorów włoskich, belgijskich czy holenderskich, a obecnie ten czynnik ma bardzo duży wpływ na decyzje zakupowe. Ponadto w tych państwach znacząco wzrosła produkcja czerwonej porzeczki i ich pozycja się umacnia.

Produci z Półwyspu Iberyjskiego (także hiszpańscy) tracą na konkurencyjności swojego produktu, gdyż często nie posiadają wymaganych przez odbiorców certyfikatów np. GlobalGAP.

 

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Bądź na bieżąco – zapisz się
do newslettera sad24.pl
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Dziękujemy za zainteresowanie!

Na podany przez Ciebie adres e-mail wysłaliśmy link potwierdzający zapis
do newslettera.

Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.