AGRITECHNICA: nagrody za innowacyjność

12 listopada rozpoczęły się w Hanowerze targi techniki rolniczej AGRITECHNICA 2017. Są to najważniejsze targi tej specjalności w Europie – obok włoskich targów EIMA odbywających się w Bolonii co dwa lata – na przemian z imprezą w Hanowerze. Jednym z ważniejszych targowych wydarzeń jest ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród w konkursie na innowacyjny produkt.

Do tegorocznej edycji Innovation Award AGRITECHNICA 2017 zgłoszono 320 produktów, spośród których jury wybrało 31 laureatów. Przyznano 2 złote i 29 srebrnych medali.

Wśród wyróżnionych maszyn, urządzeń i rozwiązań niektóre mogą zainteresować ogrodników – o jednym takim urządzeniu – SmaArt Camera System do automatycznej regulacji intensywności przerzedzania kwitnących drzew otrząsarką Darwin pisaliśmy już w naszym portalu. Srebrnymi medalami wyróżniono jeszcze, między innymi:
– Sensosafe (Pőttinger Landtechnik GmbH)– detektor montowany na ramie kosiarki, wykrywający i sygnalizujący obecność zwierząt przed maszyną;
– Kombajn do ziemniaków (Grimme Landmaschinenfabrik & Co. KG) o szerokości zbioru 3,5 m;
– Elektryczny ciągnik e 100 Vario (AGCO GmbH) – o mocy 50 kW;
– CULTI CAM (Claas Vertribsgesellschaft mbH Deutschland) – kamera pracująca w trybie 3D do kontroli i sterowania pracą pielników;
– Smart Crop Damage Identification (Agrocom Polska) – system identyfikacji szkód spowodowanych przez czynniki pogodowe lub zwierzynę w uprawach, zamontowany na dronie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że i naszym podwórku czeka nas w dziedzinie techniki ogrodniczej ciekawe spotkanie. 21-22 listopada w Kielcach odbędą się III Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych Horti-Tech. Więcej szczegółów o tej imprezie można znaleźć tutaj.

za: agritechnica.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here