ARiMR ostrzega rolników przed oszustami wyłudzającymi pieniądze

sad

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega przed osobami, które podszywając się pod pracowników firm współpracujących z agencją próbują wyłudzić pieniądze. Ponadto urzędnicy informują, że instytucja nie ma nic wspólnego z tego typu działaniami.

Mechanizm wygląda następująco. Oszust podający się za pracownika firmy współpracującej z ARiMR oferuje pomoc przy obsłudze wniosku o dofinansowanie. Ma to na celu wyłudzenie 350 zł od rolnika, który ma zapłacić pieniądze kurierowi. W zamian za zapłatę, pracownik instytucji ma zadzwonić do rolnika i zająć się wnioskiem.

Z powodu opisanych praktyk ARiMR ostrzega rolników przed tego typu działaniami od których instytucja się zdecydowanie odcina. Urzędnicy informują o tego typu praktykach i apelują aby nie dać się nabrać i nie stracić pieniędzy.

Agencja nadmienia, że nigdy nie żąda wpłacenia pieniędzy w jakikolwiek sposób za obsługę wniosku. Po złożeniu go przez rolnika jest on po prostu rozpatrywany. Co więcej nigdy nie rozpatruje go jedna osoba. Jest to mechanizm zapobiegający faworyzowaniu jednych wnioskodawców kosztem innych.

Urzędnicy apelują czujność i proszą o zgłaszanie tego typu incydentów bezpośrednio do ARiMR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here