Austria: Bardzo stabilne ceny jabłek

jablka w Austrii

Hurtowe ceny jabłek w Austrii są niezwykle stabilne. Według analityków, jabłek powinno wystarczyć do nowego sezonu. W związku z mniejszymi zbiorami, eksport nie jest potrzebny. Producenci są bardzo zadowoleni z handlu.

W Austrii hurtowe ceny jabłek deserowych są bardzo stabilne z nieznacznym trendem wzrostowym. W grudniu średnia cena sprzedaży dla wszystkich odmian wyniosła 0,95 €/kg (4,31 zł/kg) i była 30% wyższa niż ubiegłoroczna.

Na tamtejszym rynku obecnie największym wolumenem sprzedaży charakteryzuje się Gala i Golden Delicious. Nieco tanieje i zmniejsza się ilość sprzedawanego Elstara i Jonagolda.

Austriaccy sadownicy zebrali w tym sezonie mniej jabłek. 14% poniżej średniej z 10 lat. Eksport jabłek nie jest ani potrzebny, ani zyskowny ze względu na wysokie, krajowe ceny. Analitycy z austriackiego ministerstwa rolnictwa przewidują, że jabłek deserowych powinno w Austrii wystarczyć do nowego sezonu. Na dzień 1 grudnia zmagazynowanych było 93 000 ton.ceny jabłek w austrii

Źródło: ama.at

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności