Austria częściowo zakazuje stosowania glifosatu

20 maja austriacki parlament przyjął ustawę, która częściowo zakazuje stosowania glifosatu. Herbicydu nie będzie można używać prywatnie i w przestrzeni publicznej. Nadal będzie można go używać w rolnictwie.

Po dwóch nieudanych próbach całkowitego zakazu stosowaniu popularnego pestycydu, jego przeciwnicy odnieśli częściowy sukces. Nowe przepisy zabraniają stosowania herbicydu w przestrzeni publicznej. Chodzi o parki, skwery, tory kolejowe, tereny zielone przed urzędami miejskimi, szkołami, instytucjami publicznymi itp. Z glifosatu nie będzie można również korzystać w przydomowych ogródkach na użytek prywatny.

Równocześnie ulgę czują austriaccy rolnicy. W produkcji rolnej nadal będzie można używać glifosatu. Przed głosowaniem w parlamencie, tamtejsze związki zawodowe wyrażały swoje zaniepokojenie procedowaną ustawą. Rolnicy obawiali się utraty konkurencyjności oraz utraty skutecznego narzędzia w walce z chwastami.

źródło: gain.fas.usda.gov

1 KOMENTARZ

  1. Viagra – też powinna być zakazana. Bo można zejść na zawał w czasie sexu. Były takie przypadki. W jej miejsce można jeść czekoladę i seler.
    Jak już świat oszalał na punkcie ekologi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here