Beata Meszka 1970-2017

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 21 grudnia zmarła dr. hab. prof. nadzw. Beata Meszka, wieloletni pracownik Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, Zakładu Ochrony Roślin Sadowniczych. Była wybitnym fitopatologiem, specjalizującym się w chorobach drzew i krzewów owocowych.

Grono polskich sadowników zapamięta ją jako nieocenionego naukowca – praktyka, który miał wielki dar przekazywania i rozpowszechniania wiedzy. Zawsze pełna zaangażowania, uśmiechnięta, dowcipna, otwarta na ludzi, pomagająca chętnie każdemu, kto potrzebował rady. Rozległą wiedzą wspierała wszystkich, którzy się do niej zwrócili w sprawie zapobieżenia chorobom sadów czy plantacji krzewów owocowych.

Znany wykładowca polskich i międzynarodowych konferencji, autorka licznych artykułów, publikacji, książek, w tym monografii o parchu jabłoni – chorobie, o której w Polsce chyba wiedziała najwięcej…

Odeszła dzisiaj nasza wspaniała Koleżanka, droga i kochana Przyjaciółka… Łączymy się z jej pogrążonymi w wielkim żalu: rodzicami, mężem, dziećmi, rodzeństwem i przyjaciółmi z całej Polski i spoza granic…

Pani Profesor…, Beatko…, serce pęka…, do zobaczenia…

Pracownicy firmy Plantpress

Pogrzeb ś.p. Prof. Beaty Meszki odbędzie się w sobotę 23 grudnia o godz. 10:00, w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach (ul. Senatorska 11/13)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here