Będzie więcej Jazz’u™

Pierwsze jabłka marki Jazz™ z tegorocznych zbiorów w europejskich sadach wejdą w tych dniach na rynek kontynentu. Sadownicy dysponującymi prawami do niej są zadowoleni – szacują, że będzie ich więcej niż w poprzednim sezonie.

W przyszłym tygodniu (43 tydzień) mają się pojawić na europejskim rynku tegoroczne jabłka  z sadów południowo-wschodniej Francji i Włoch. Największym obszarem upraw tych jabłek we Francji jest dolina Loary. Tegoroczne kataklizmy pogodowe – wiosenne mrozy i letnie gradobicia szczęśliwie omijały ten region. Straty były niewielkie i zniwelowały je obfite plony młodych drzewek. Sadownicy i handlowcy spodziewają się, że do obrotu trafi o około 8% więcej jabłek Jazz™ niż w ubiegłym sezonie. 
Ten sezon Jazz™ był oferowany w odnowionej szacie – na lutowej berlińskiej Fruit Logistice pokazano nowy dizajn – opakowania, stickersy, odnowione strony internetowe itd. Jabłka te są obecnie uprawiane w 14 krajach, a sprzedawane w 45. W początkach października na niemieckim rynku sprzedawano jeszcze te sprowadzane z Nowej Zelandii – kosztowały w hurcie średnio 2,01 €/kg.

za: fruchthandel.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here