Coraz więcej mówi się obecnie o ekoschematach, które potencjalnie będą możliwością zdobycia dodatkowych funduszy. Czy tak będzie w rzeczywistości? Jakie rozwiązania biologiczne mamy obecnie do dyspozycji? Zapraszamy na spotkanie online, które odbędzie się w niedzielę 12 lutego, o godz. 19.00.
W 2023 roku zaczynają wchodzić w życie zmiany związane z nową Wspólną Polityką Rolną. Pojawi się na przykład nowy rodzaj płatności bezpośrednich, jakim są ekoschematy. Wiąże się on ze stosowaniem korzystnych dla środowiska praktyk, czyli m.in. wykorzystaniem w ochronie preparatów biologicznych. Na czym dokładnie będą polegały te „korzystne praktyki”? Jakie rozwiązania w biologicznej ochronie sadów przed szkodnikami mamy aktualnie do dyspozycji? Czym się charakteryzują i czy są skuteczne?
Gościem specjalnym tego dnia będzie mgr Damian Gorzka z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Przybliży temat biologicznej ochrony przed szkodnikami, np. za pomocą dezorientacji feromonowej. Partnerem spotkania jest natomiast firma Sumi Agro, która oprócz tradycyjnych rozwiązań w ochronie sadów, posiada również biologiczne alternatywy. Ten temat rozwinie Justyna Wasiak z Sumi Agro.
Podczas spotkania oprócz wystąpień ekspertów będzie również czas na dyskusję z wykorzystaniem pytań zadawanych przez Widzów, a także konkurs z nagrodami od partnera spotkania.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy:
– w niedzielę, 12 lutego, o godzinie 18:55 kliknąć w link wydarzenia:
https://plantpress.clickmeeting.com/biologicznie-i-skutecznie-ochrona-sadow-a-ekoschematy
– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,
– można łączyć się z komputera, tabletu oraz smartfona,
– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.