Bronisze 1.02.2021 – bardzo mało kupujących i sprzedających

bronisze rynek

Zarówno na rynku w Broniszach jak i innych rynkach spotkamy się dziś z małą liczbą zarówno kupujących, jak i sprzedających. Powodem są bardzo niskie temperatury. Jeśli chodzi o ceny, to nie obserwujemy znaczących zmian. Kupujący natomiast poszukują Lobo.

Dziś na rynku hurtowym w Broniszach bardzo mało sprzedających jak i kupujących. Sadownicy informują nas, że sumarycznie sprzedający nie wypełniają nawet 2 alejek. Głównym powodem jest mróz, ten zniechęca do przyjazdu na rynek również kupujących.

W przypadku odmian, których jest w ofercie nieco więcej, to ceny nie uległy znaczącym zmianom. Za Szampiona i Jonagoreda sadownicy otrzymają najczęściej od 20 do 22 zł za skrzynkę (1,33 – 1,46 zł/kg). Nieco droższy jest Ligol i Red Jonaprince – 25 zł za skrzynkę (1,66 zł/kg).

Bardzo mała podaż Lobo, Cortlanda i Boskoopa sprawiła, że sprzedający podnieśli ceny do 60 zł za skrzynkę (4,00 zł/kg). Transakcje za takie stawki to jednak rzadkość. Największym zainteresowaniem wśród droższych odmian cieszy się Lobo. W tym wypadku realnie sadownicy sprzedają skrzynkę po 55 zł (3,66 zł/kg). To właśnie tej odmiany kupujący najczęściej poszukiwali zarówno wczoraj jak i dzisiaj.

W nocy z niedzieli na poniedziałek i dzisiejszego poranka wystąpił niedobór gruszek. Była to sytuacja chwilowa i nie doprowadziła do wzrostów cen. Jednak wszyscy, którzy mieli w ofercie gruszki szybko sprzedali swój towar.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności