Carrefour chce wyprowadzić się z Polski – czy to dobrze?

jabłka w markecie

Francuska sieć Carrefour planuje „wyprowadzić się” z Polski. Kto przejmie blisko 1000 sklepów? Czy czeka nas duże zamieszanie na rynku?

Carrefour chce się „wyprowadzić” z Polski. Tak podają francuskie media, a zarząd firmy tego nie dementuje. Eksperci komentują, że francuska sieć rozczarowała się Polską. Największym problemem będzie sprzedaż ponad blisko 1000 sklepów sieci. Niewątpliwie na rynku czeka nas niemałe zamieszanie.

Co to oznacza dla branży owocowej? Eksperci spekulują o potencjalnych przejęciach sklepów Carrefoura. Jak dodają, UOKiK nie zgodzi się na przejęci sieci w całości przez największych uczestników rynku. To byłoby dla naszej branży zdecydowanie najgorsze, ponieważ oznaczałoby postępowanie oligopolu. Pokłosiem czarnego scenariusza byłaby jeszcze większa przewaga kontraktowa największych sieci handlowych.

Miejmy nadzieję, że różne części sieci zostaną przejęte przez mniejsze sieci. Taki scenariusz jest również prawdopodobny. Carrefour, to kolejna sieć po Tesco, która opuszcza nasz kraj. Jednak w przypadku angielskiej sieci, wszystkie jej sklepy zostały kupione przez mniejszego gracza w handlu w Polsce – Netto.

źródło: money.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here