Ceny owoców: ZSRP apeluje do premiera o reakcję

Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP wystosował apel do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z dramatyczną, jak pisze, sytuacją sadowników spowodowaną katastrofalnie niskimi cenami owoców dla przetwórstwa.

Oto jego treść:

„W związku z dramatyczną sytuacją sadowników spowodowaną katastrofalnie niskimi cenami owoców do przetwórstwa apelujemy do Pana Premiera o natychmiastową  reakcję i bardzo pilne spotkanie z Zarządem Związku Sadowników RP.

Niskie ceny owoców do przetwórstwa, poczynając od maliny poprzez jabłka, wiśnie i inne owoce miękkie są niezrozumiałe i niczym nieuzasadnione. Jest to ze strony przetwórców bezzasadne wykorzystywanie przewagi nad sadownikami, którzy potrzebują pieniędzy np. na zapłacenie za rwanie. Związek Sadowników RP uważa, że jest to sytuacja patologiczna, która służy czerpaniu nadmiernie wygórowanych korzyści prze podmioty przetwarzające owoce.

Bezzwłocznie domagamy się podwyższenia cen za owoce kierowane do przetwórstwa – dla kilkudziesięciu tysięcy polskich gospodarstw jest to jedyne źródło utrzymania, a w tej chwili ich byt jest zagrożony!  Bez odpowiedniej pomocy rolnicy będą mieli problem z pozyskaniem środków potrzebnych na codzienne funkcjonowanie”.
 
Apel podpisał Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.
 
Źródło: ZSRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here