Czy można walczyć z otyłością bonami na owoce i warzywa?

jabłka deserowe

Idziemy do lekarza, a ten przepisuje nam receptę na… owoce i warzywa. To jeden z pomysłów na walkę z otyłością w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski rząd zapowiedział, że wprowadzi tego typu przepisy, aby zwiększyć spożywanie przez obywateli świeżych produktów. Pod względem otyłości Brytyjczycy wypadają najgorzej w Europie. 2 na 3 dorosłe osoby ma nadwagę. Problem narasta i wynika ze złej diety.

Lekarze mogliby więc przepisywać osobom z nadwagą swego rodzaju kupony/bony na owoce i warzywa. Ponadto pacjenci byliby informowani, jak przyrządzać potrawy na bazie świeżych produktów. Dodatkowo mechanizm służyłby do wsparcia najbiedniejszych rodzin w kraju.

Wielka Brytania liczy ponad 67 milionów mieszkańców. Warto zastanowić się, czy tego typu działania realnie wpłyną na wolumen spożywanych w kraju owoców i warzyw. Jest to o tyle ciekawe, ponieważ Wielka Brytania nie jest samowystarczalna w produkcji zdecydowanej większości gatunków. Zatem jeśli program faktycznie wejdzie w życie i będzie masowy, to będzie to dobra wiadomość dla krajów eksportujących swoje produkty na Wyspy.

źródło: independent.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here