Darmowe jabłka dla osób starszych w Holandii – rozdano 45 tysięcy jabłek

jabłka

Sadownicy w całej Holandii rozdali we wtorek ponad 45 000 jabłek do domów opieki, szkół i szpitali, aby podkreślić wartość lokalnych owoców i warzyw. Chcieli też wspomóc odporność osób starszych w czasach pandemii. Akcja została przeprowadzona w ramach holenderskiego tygodnia żywności.

LTO Noord, stowarzyszenie rolników i ogrodników oraz inicjator kampanii dystrybucyjnej, chce, aby Holendrzy pokazali i zasmakowali wartościowej i zdrowej żywności. Mieszkańcom domów opieki rozdawano głównie jabłka odmiany Elstar. Osoby starsze były z nich bardzo zadowolone. Jabłka trafiły również do szkół. Zarówno jako przekąska, jak również surowiec. W niektórych szkołach, młodsi uczniowie z otrzymanych jabłek robili szarlotkę.

Ogrodnicy w całej Holandii rozdając głownie jabłka, dołączają do nich ulotki o tym, jak dobre są krajowe produkty. Sadownicy zwracają uwagę, że w czasach globalnego handlu i przemieszczania się bez ograniczeń kraj importuje coraz więcej płodów rolnych.

Akcja miała także na celu uświadamianie Holendrów, że mają cały czas łatwy dostęp do zdrowych i bezpiecznych krajowych produktów. Akcja była więc również krokiem ku umacnianiu patriotyzmu gospodarczego.

Źródło: noordhollandsdagblad.nl, fot. ltonoord.nl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności