Fruit Logistica: światowa premiera produktu Intermagu

W Berlinie rozpoczęły się targi Fruit Logistica. Polskie firmy, z których większość rozlokowana jest w City Cube, utworzyły bardzo dobrze widoczną dla każdego odwiedzającego poziom B tego pawilonu „wyspę”. Wspólne stoisko narodowe funkcjonuje w tym roku po raz dziesiąty. W najbliższym sąsiedztwie „wyspy” grupującej 17 wystawców ma swoje stoiska jeszcze kilkanaście samodzielnie wystawiających się firm z Polski. Jedną z nich jest Intermag, której jeden z produktów został dostrzeżony przez Reflektor (Spotlight) organizatorów Fruit Logistiki.

Spotlight jest nową propozycją targów, mającą ułatwić odwiedzającym je wyłowienie z tysięcy prezentowanych produktów i usług (w tej edycji targów około 6 tysięcy) najciekawszych innowacyjnych propozycji.

Firma z Olkusza została zauważona i „podświetlona” dzięki Optysilowi Ultra – nowej formulacji nawozy krzemowego. W Berlinie ma miejsce jego światowa premiera. Produkt ten, mający formę mikrogranulek, zawiera 200 g/kg dostępnego dla roślin wodorozpuszczalnego krzemu (Si). Optysil Ultra zwiększa zdolność roślin do wytrzymywania okresowych niedoborów wody i innych niesprzyjających warunków pogodowych i glebowych. Dawka tego stymulatora wynosi 250 g na hektar. Do handlu, przede wszystkim na eksport, trafi jeszcze w bieżącym roku.

Przedstawiciele Intermagu oczekują gości

Tekst i fot. P. Grel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here