Gdzie olej napędowy jest najdroższy?

ursus

Paliwo to znacząca składowa w koszcie produkcji owoców. Zatem rosnące ceny paliw mają istotny wpływ na rosnące koszty produkcji jabłek. Gdzie jest najtaniej, a gdzie najdrożej?

Obok rekordowo wysokich cen nawozów rolnicy zwracają uwagę na ceny oleju napędowego. W ostatnim czasie na stacjach paliw coraz częściej widzimy, że granica 6,00 zł za litr została przekroczona zarówno w przypadku oleju napędowego jak i benzyny bezołowiowej. Większość sadowników kupuje olej napędowy hurtowo. Rzecz jasna i tu nie sposób uniknąć podwyżek.

Najdroższe są paliwa w województwie kujawsko-pomorskim. Litr oleju napędowego kosztuje na stacjach średnio 5,87 zł za litr. Najtaniej jest w województwie łódzkim, tam litr kosztuje przeciętnie 5,77 zł za litr. Jeśli chodzi o ceny hurtowe to obecnie metr sześcienny oleju napędowego (1000 litrów) kosztuje 4862 zł.

Dla porównania sięgnijmy pamięcią do początku pandemii – marca ubiegłego roku. Wówczas przy zakupach hurtowych można było kupić litr „ropy” nawet za 3,75 zł za litr. Było to Dobry czas na zakup oleju napędowego Wówczas rekordowo niski popyt na paliwa doprowadził do załamania na rynku ropy naftowej.

Detaliczne ceny paliw w Polsce. Źródło: www.wnp.pl

Ceny: e-petrol.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here