Gruszki też będą sprzedawane w Lidlu prosto ze skrzyń

gruszka Konferencja

Gruszki odmiany Konferencja od czwartku będą sprzedawane w sklepach sieci Lidl. Jak informuje sieć, cena będzie promocyjna – 2,99 zł/kg. 

Metoda sprzedaży jabłek w skrzyniach jest kontynuowana – tym razem w formule prosto z sadu sprzedawane będą gruszki. „Dzięki temu klient będzie miał dostęp do świeżych, polskich owoców „prosto z drzewa”, niekiedy z gałązkami. Natomiast sadownik zapewni produkt w łatwy sposób, bez dodatkowych czynności, oszczędzając koszty i czas. Wszystkie gruszki dostępne w sklepach Lidl Polska pochodzą z polskich sadów – posiadają oznaczenie „Produkt polski”.” – podaje sieć.

Jeśli chodzi o sprzedaż jabłek w tej formie pojawiły się skrajne opinie. Zarzucaliśmy m.in. niską jakość sprzedawanych owoców, a przez to utrwalanie negatywnego wizerunku jabłek, jako owoców o niższej jakości. Oby podobnego problemu nie było przy sprzedawanych prosto z sadu gruszkach.

Niemniej Lidl promuje tą formę sprzedaży. „Owoce sprzedawane w skrzyniach pojawiły się w sklepach Lidl Polska po raz pierwszy w zeszłym sezonie. Spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem klientów. Taki sposób pakowania pozwala na mniejsze zużycie papieru, ponieważ skrzynie są wielokrotnego użytku. Co więcej, jest to działanie wspierające zero waste. Gruszki mogą wyglądać nieperfekcyjnie, są niesortowane, niekiedy z elementami liści i gałązek, ale w pełni wartościowe i pyszne, dlatego warto wspierać ich konsumpcję.” – czytamy w informacji prasowej.

 

fot. zdjęcie poglądowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here