Holenderscy rolnicy starli się z policją

PROTEST ROLNIKÓW

Protesty rolników w Holandii nie słabną. W poniedziałek protestujący starli się z policją w mieście Almelo. Wszystko z powodu prośrodowiskowej polityki tamtejszego rządu i symbolu rolniczych protestów.

Powodem poniedziałkowego starcia rolników z policją był symbol rolniczych strajków – odwrócona flaga Holandii. Burmistrz miasta Almelo nakazał jej usunięcie sprzed budynku ratusza. Rolnicy nie zgodzili się z tą decyzją i w poniedziałek przyjechali ciągnikami pod ratusz.

W efekcie władze wydały zakaz przebywania w centrum miasta. To wtedy doszło do starć z policją i zatrzymania jednego z protestujących przez policjantów w cywilnych ubraniach. Doszło do przepychanek z policją, a funkcjonariusze użyli pałek wobec protestujących. Nie obyło się bez niegroźnych ran. Rolnicy zwracają uwagę, że najbardziej agresywni z protestujących, których widzimy na nagraniach mogą być policyjnymi prowokatorami.

O protestach rolników w Holandii informowaliśmy kilkukrotnie. Były blokady dróg i autostrad. Były duże ogniska i barykady. Ciągniki blokowały centra mniejszych miast. Jak widać farmerzy z Niderlandów nie dają za wygraną i cały czas głośno wyrażają swój sprzeciw wobec polityki rządu, która może doprowadzić do wyłączenia części tamtejszej produkcji rolnej.

zdjęcia Twitter: @ralfsluijs

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here