Hurtowe ceny jabłek w Południowym Tyrolu

Instytut badań ekonomicznych WIFO w Bolzano regularnie publikuje listę cen hurtowych dla różnych produktów. Ceny jabłek za sierpień 2018 są już dostępne.

W sierpniu WIFO opublikowało tylko ceny odmian Gala i Golden Delicious, przy czym dane dla Goldena prawdopodobnie nadal dotyczą zapasów z roku 2017. Opublikowane ceny są zawsze cenami brutto, z których należy odliczyć koszty przechowywania, transportu, marketingu itp., by uzyskać informacje, ile rzeczywiście można za owoce uzyskać.

 
Wynika z nich, że że pierwsze ceny owoców z nowych zbiorów znajdują się pośrodku cen z ostatnich dwóch lat. Ceny za Galę wynoszą średnio 0,77 €/kg – jest to średnia z cen w sierpniu 2016 r. (0,69 €/kg) i w sierpniu 2017 r. (0,88 €/kg). Według danych WIFO średnia cena odmiany Golden Delicious pozostała niezmieniona w sierpniu w stosunku do lipca i wynosiła 1,11 EUR/kg – znacznie powyżej sierpniowych cen z ostatnich dwóch lat.

Bardziej miarodajnych danych można się spodziewać dopiero we wrześniu, kiedy asortyment oferowanych odmian jabłek będzie znacznie większy.
 
MP
 
Źródło: Freshplaza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here