Importowane gruszki w Biedronce – odpowiedź sieci

W ostatnim czasie wielokrotnie otrzymywaliśmy od sadowników sygnały, że w sklepach sieci Biedronka dostępne są przede wszystkim gruszki z importu. Poprosiliśmy sieć o komentarz w tej sprawie.

Od kilku tygodni otrzymywaliśmy od sadowników zdjęcia, z których wynikało, że w sklepach sieci Biedronka dostępne są w zasadzie jedynie gruszki pochodzące z Belgii i Holandii. Zwróciliśmy się do sieci z prośbą o wyjaśnienie sytuacji – zbiory Konferencji w Polsce zostały już zakończone i na rynku nie brakuje polskich gruszek. Pojawia się pytanie, dlaczego konieczny jest import skoro mamy pełną dostępność polskich gruszek? Załączyliśmy również zdjęcia wykonane 23 września 2022 w jednym ze sklepów sieci w Warszawie – w ofercie były holenderskie gruszki pochodzące od trzech różnych dostawców.

Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy. Jej autorem jest Maciej Wójtowicz, regionalny kupiec w sieci Biedronka.

Sieć Biedronka, zawsze kiedy to tylko możliwe, oferuje klientom w pierwszej kolejności owoce i warzywa pochodzące od polskich dostawców. W całym ub. sezonie sprzedaliśmy 9,6 tys. ton polskich gruszek. Od początku tego sezonu dostarczono ich do naszej sieci około 920 ton. Pierwsze polskie gruszki w tym sezonie zostały dostarczone do sklepów sieci Biedronka już 23 sierpnia, zaś ostatnia dostawa gruszek importowanych miała miejsce 10 września. Od tego momentu, w związku z pełną dostępnością produktu oraz jego dojrzałością konsumpcyjną, do sklepów sieci Biedronka dostarczane są gruszki wyłącznie polskiego pochodzenia. 

W sprzedaży jest regularnie kilka rodzajów polskich gruszek, które zaspokoją każdy kulinarny gust naszych klientów w tym zakresie. Gruszki dostarcza nam 18 polskich dostawców centralnych i 5 lokalnych.

 

Przypomnijmy, że widoczne niżej zdjęcia zostały wykonane 23 września, czyli 13 dni po wspomnianej ostatniej dostawie… Będziemy uważnie śledzić, jak mają się deklaracje największej w Polsce sieci detalicznej do oferty dostępnej na pólkach sklepowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here