Jabłko Grójeckie dla pasażerów PKP

jabłka grójeckie

Z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Fundacja Grupy PKP i Stowarzyszenie Sady Grójeckie podpisały list intencyjny. Celem ich działań ma być jak najszersza popularyzacja certyfikowanych jabłek z Grójecczyzny oznaczonych informacją PRODUKT POLSKI. 

Już jutro, w niedzielę 18 października 2020 r.,  pasażerowie PKP Intercity S.A., podróżujący tego dnia pociągami kategorii Express InterCity Premium, obsługiwanymi pojazdami Pendolino, będą otrzymywać w ramach poczęstunku Jabłka Grójeckie posiadające unijny certyfikat Chronione Oznaczenie Geograficzne. 

To działanie ma zachęcić konsumentów do spożycia jabłek, a Światowy Dzień Owoców i Warzyw to dobra okazja, aby przypomnieć o wysokiej jakości i niepowtarzalnym smaku, a także o zaletach odżywczych owoców i warzyw. 

Akcja „Kolej na jabłko” jest elementem kampanii #KupujŚwiadomie, której celem jest promowanie produktów rodzimych producentów, a w konsekwencji wspieranie rozwoju polskiej gospodarki. Jednocześnie przypomina ona Polakom, jak wysokiej jakości żywność, w tym warzywa i owoce, otrzymujemy właśnie od krajowych przedsiębiorców. Przykładem są chociażby Jabłka Grójeckie, które w 2011 roku zostały wpisane do unijnego rejestru jako Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG/PGI). Tradycje sadownicze w okolicach Grójca sięgają czasów królowej Bony. Obecnie aż 40 proc. polskiej produkcji jabłek pochodzi właśnie z tego regionu.

Źródło: KOWR, fot. Fundacja Grupy PKP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here