Jak obniżyć koszty poprzez mechanizację cięcia i zbioru?

cięcie mechaniczne

Jak odnaleźć się w szerokiej ofercie maszyn do cięcia konturowego i mechanicznego zbioru jabłek? Jakie wyzwania rodzi mechanizacja? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas 31 Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu.

Rosnący obszar uprawy sadów przy równoczesnym spadku pracowników chętnych do ich cięcia doprowadził do błyskawicznego rozwoju maszyn do cięcia konturowego. Trend pojawił się początkowo na Zachodzie i bardzo szybko dotarł do Polski. Na rynku mamy dziś ogromną liczbę rozwiązań i wersji każdej z maszyn. Jak sprawnie odnaleźć się w tym „labiryncie” urządzeń i dobrać odpowiednie do własnych preferencji i potrzeb?

Pełny program Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu znajdziecie: TUTAJ

Trudna sytuacja na rynku jabłek przemysłowych i niskie ceny skupu stymulują niezwykle szybko rozwijający się kolejny typ maszyn, które ograniczają koszty pracy w gospodarstwie. Chodzi o kombajny do zbioru jabłek przemysłowych. Choć w tym wypadku rozwiązań jest znacznie mniej, a klienci kierują się przede wszystkim kryterium ceny, to udowodnimy, że nie zawsze jest to najlepsze podejście.

Czy już inwestować w mechanizację czy jeszcze poczekać? Które rozwiązania pozwalają na realne oszczędności? To tylko niektóre z pytań, na które postaramy się przedstawić jak najszersze odpowiedzi.

Warto też wiedzieć, że mechanizacja nie oznacza wyłącznie szeregu korzyści i oszczędności. Lata doświadczeń praktyków pokazują nam wyzwania, a nawet zagrożenia, jakie płyną z używania wybranych maszyn. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, w którym kierunku powinna rozwijać się technologia, aby tych „minusów” było w przyszłości jak najmniej.

Rejestracja nie jest obowiązkowa, ale zachęcamy, żeby się zarejestrować, aby otrzymać pakiet dla uczestnika REJESTRACJA 

listwa

jabłka przemysłowekombajn do jabłek przemysłowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here