Już 19 listopada zapraszamy na 9. Konferencję Odmianową

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 9. Konferencji Odmianowej, która odbędzie się już w najbliższą sobotę w centrum wystawienniczym Targi Kielce i będzie towarzyszyć Targom Technologii Sadowniczych i Warzywniczych Horti-Tech.


W tym roku zaplanowano bardzo ciekawy blok wykładów. Podczas konferencji zostaną omówione przede wszystkim kwestie związane ze zmianami zachodzącymi w doborze odmian jabłoni w Polsce, co jest niezwykle ważne w obliczu przedłużonego rosyjskiego embarga oraz poszukiwania nowych rynków zbytu polskich owoców. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ wymagania ich potencjalnych nowych odbiorców są odmienne od tych, do jakich przyzwyczailiśmy się, eksportując jabłka na Wschód. Mając to na uwadze, zachęcamy również do wysłuchania doniesień dotyczących praktycznych aspektów sprzedaży jabłek na odległe rynki, w tym ich eksportu do Chińskiej Republiki Ludowej. Niezmiernie ważne są też zalecenia dotyczące utrzymania wysokiej jakości owoców podczas przechowywania, o czym również podczas Konferencji.

Osoby, które myślą o podjęciu uprawy śliwy i borówki wysokiej lub może powiększenia już istniejących nasadzeń także zachęcamy do przyjazdu do Kielc – również i one znajdą informacje przydatne podczas uprawy tych gatunków.

Ponadto sadownicy, odwiedzając Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych Horti-Tech, będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą ze strony producentów i dystrybutorów środków ochrony, nawozów oraz maszyn, urządzeń i innych produktów przydatnych w sadownictwie.

Szczegółowy program Konferencji Odmianowej można znaleźć tutaj, a wszystko na temat targów Horti-Tech na stronie organizatora: www.targikielce.pl/pl/horti-tech.htm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here