Kolejna przeładowana ciężarówka z jabłkami wycofana z ruchu

transport jabłek

Przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej i dozwolonego nacisku grupy osi naczepy na drogę spowodowała za duża ilość jabłek przewożonych zestawem. Ciężarówkę zatrzymali i wycofali tymczasowo z dalszej jazdy funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcę ukarano mandatem. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie wyjaśniające.

Ciężarówkę przewożącą jabłka zauważyli funkcjonariusze ITD, którzy w piątek rano (20 listopada) patrolowali ul. Warszawską w Radomiu. Owoce wystawały ponad obrys ścian bocznych naczepy, co świadczyło, że pojazd może ważyć za dużo. Zestaw skierowano na stanowisko umożliwiające ważenie samochodów przy ul. NSZZ Solidarność. Wykonany pomiar masy i nacisków osi potwierdził podejrzenia inspektorów. Ciężarówka z ładunkiem ważyła 44,3 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Nacisk grupy osi naczepy na drogę wynosił 25,5 tony, choć norma wynosi 24 tony.

Kontrola zakończyła się ukaraniem kierowcy mandatem i wydaniem zakazu dalszej jazdy z miejsca kontroli. Ciężarówka mogła odjechać po przeładowaniu nadwyżki jabłek na inny pojazd. Za stwierdzone nieprawidłowości wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika. Przedsiębiorcy grozi 2 tysiące złotych kary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności