Kolejne plotki za nami – stabilne ceny jabłek przemysłowych

ceny jabłek przemysłowych

Od kilkunastu dni ceny jabłek przemysłowych są stabilne. Tematowi towarzyszą liczne informacje o nadchodzących wzrostach i spadkach. Po raz kolejny okazują się one nieprawdziwe. Podaż surowca jest mała, a przetwórcy nadal nie zamierzają płacić więcej, niż to konieczne.

Na punktach skupu sadownicy otrzymają najczęściej 0,50 zł za kilogram. Najniższe notowane stawki, to 0,46 zł za kilogram. Tradycyjnie, gdy sprzedamy w gospodarstwie ilości powyżej 20 ton, otrzymamy nieco wyższą cenę. Dziś najwyższe oferty, to 0,53 – 0,54 zł za kilogram. Należy dodać, że zarówno na punktach skupu, jak również na zakładach przetwórczych ruch jest bardzo mały.

Miniony weekend, po raz kolejny obfitował w informacje o znacznych spadkach cen. Na szczęście, trzeci tydzień z rzędu informacje te okazały się plotkami, a cena nie uległa zmianie. Od kilkunastu dni cena przemysłowego surowca jest bardzo stabilna. Utrzymuje się bowiem na poziomie równym bądź nieco wyższym, niż 0,50 zł za kilogram.

Jak dowiadujemy się od przedsiębiorców pośredniczących w handlu, część jabłek przemysłowych ma nienajlepsza jakość. Zdarzają się jeszcze dostawy surowca, który był zmagazynowany w gospodarstwach. Niestety, jego jakość pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym niektóre zakłady albo potrącają część wagi lub ceny. Inne wprowadzają dwie ceny na przemysł suchy i mokry.

Ceny koncentratu jabłkowego są nadal stabilne, o czym pisaliśmy w tej analizie: Stabilna cena koncentratu – niestabilne ceny jabłek przemysłowych

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here