Kolejne problemy Turcji z eksportem owoców

granaty turcja

Rosyjskie władze rzekomo bezterminowo zakazały importu granatów i papryki z Turcji. Na razie nie mamy potwierdzenia ze strony rosyjskich instytucji. Tak czy inaczej trwa zła passa tureckich owoców i warzyw.

Tureckie media informują o rzekomym, bezterminowym zakazie importu granatów i papryki z Turcji do Rosji. Służby celne dostały pisma z Rospotrebnadzor-u, który jest odpowiednikiem naszego UOKiKu. Informują o tym tureccy eksporterzy owoców i warzyw, oraz tamtejsze media branżowe.

Stwierdzono, że w produktach znaleziono pozostałości pestycydów, w tym pestycydów zabronionych w Rosji. W związku z tym od 17 listopada 2021 roku granaty i papryka wysyłane z Turcji nie będą mogły wjeżdżać na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Ponadto, zgodnie z oświadczeniem Rosselhoznadzor-u (odpowiednik polskiego PIORiN-u)  podczas kontroli w tymczasowych magazynach w prowincji Kaługa wykryto śródziemnomorską muszkę owocową w granatach, pomarańczach i grejpfrutach przywiezionych z Turcji.
Tydzień temu informowaliśmy, że Tureckie owoce na celowniku po raz trzeci Jak widać zła passa tamtejszych cytrusów trwa dalej. Niestety jak na razie nie jesteśmy w stanie potwierdzić tej informacji. Na oficjalnych stronach wymienionych rosyjskich służb nie ma informacji o tytułowym zakazie importu.

źródło: turkrus.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here