Kolejny tydzień listopada będzie bardziej wiosenny niż jesienny

jesien pogoda

W nadchodzącym tygodniu ciężko będzie nawet o przymrozki. Te jedynie w poniedziałek o poranki pojawią się miejscami w kotlinach południowej części kraju. Do soboty o przymrozkach będziemy mogli zapomnieć.

Ciepłe zapowiadają się również dnie. Najcieplej będzie w środę – do nawet 15 stopni w kotlinach południowo-zachodniej części kraju. W najchłodniejszym miejscu w Polsce zobaczymy około 10 stopni Celsjusza.

Poniedziałek i wtorek przyniosą wartości na termometrach w pobliżu 10/12 stopni Celsjusza.

Nieco chłodniej zacznie się robić pod koniec tygodnia. W czwartek przeważnie 7/11 stopni Celsjusza. W piątek od 6 na granicy z Kaliningradem, do 11 stopni na południu. W weekend temperatury mocniej spadną i dopiero wtedy pojawią się dawno nie widziane przymrozki. Jest szansa na to, że będą to pierwsze tej jesieni ogólnokrajowe przymrozki. W ciągu dnia notować będziemy od 3 do 7 stopni. Do weekendu pozostało jeszcze 6 dni, dlatego nie warto brać tego ochłodzenia na poważnie. To czy takowe się pojawi, klarowne będzie dopiero za 2 do 3 dni.

W nowym tygodniu również popada, chociaż słabo i nie wszędzie. W poniedziałek z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa z niewielkimi opadami deszczu do 2-4 mm. Na zachodzie popada nad ranem, na wschodzie wieczorem, zaś na północy i w centrum w południe- na południu również popada w południe, ale wybitnie lokalnie.

We wtorek w ciągu dnia pojawią się niewielkie przelotne opady – najmniejsza, niemal zerowa szansa na opady istnieje na południu kraju.

W środę z rana symboliczny deszcz może spaść od Podlasia po Kujawy. W kolejnych godzinach już sucho w całym kraju i sporo słońca.

Zmiany w pogodzie w kierunku chłodniejszej wersji następować mają od czwartku. W tym dniu mocniej powieje. Na wybrzeżu nawet do ponad 70 km/h.

Kwestia opadów na czwartek jest póki co sporna. Powinien spaść deszcz, choć duża odległość niżu od Polski może wpłynąć na symboliczne opady deszczu.

Zimy nadal nie widać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności