Komornik licytuje 180-hektarowy sad w Lipowej

Kancelaria komornicza w Opatowie ogłosiła licytację należącego do Romana Jagielińskiego gospodarstwa sadowniczego w Lipowej. Przedmiotem licytacji ,wyznaczonej na 1 października 2019, jest liczące 184 hektary gospodarstwo w którym poza samym sadem znajdują się m.in chłodnie, budynek biurowy oraz cała infrastruktura tego największego w rejonie gospodarstwa sadowniczego. Cena nie obejmuje maszyn oraz skrzyń. Całość została oszacowań na ponad 20 milionów złotych ale cena wywoławcza to 15,4 miliona złotych. Nie poinformowano co z owocami które aktualnie są do zbioru w sadzie – to też wartości idące w setki tysięcy złotych..

Przypomnijmy że gospodarstw to kilka lat temu zostało sprzedane Romanowi Jagielińskiemu i miało być jedna z baz produkcyjnych owoców, które miała dystrybuować Grupa Producentów Roja. Roman Jagieliński był jednym z założycieli i prezesem tej grupy – która aspirowało do roli lidera produkcji i handlu jabłkami w Polsce.Symbolem rozmachu i ambitnych planów Grupy Roja był potężny obiekt przechowalniczo-dystrybucyjny który został wybudowany w Regnowie.Otwarcie obiektu GP Roja w Regnowie w 2013r Niestety ten ambitny cel nie został zrealizowany  a złożyło się na to wiele przyczyn – nie tylko rosyjskie embargo. Obecnie grupa, której majątek wyceniano na 150 milionów a zadłużenie na 50 milionów, znajduje się w stanie likwidacji.

Zapewne znajdą się chętni na zakup samego gospodarstwa – dużo większym problem jest sprzedaż wybudowanych za potężne kwoty nowoczesnych obiektów takich jak Roja czy Owoc Sandomierski. Ten ostatni dalej nie znajduje nabywców – ostatnio obniżono cenę za jaką jest oferowany na 35 milionów złotych.

Przy tych wszystkich szokujących kwotach i spektakularnych bankructwach ginie gdzieś problem dziesiątek jak nie setek sadowników którzy nie mają szansą na odzyskanie swoich pieniędzy. Wraca też problemem decydentów, którzy pozwalali na takie nieprzemyślne ekonomicznie decyzje a z których praktycznie nikt nie poniósł za to konsekwencji. Ale to już temat na inny artykuł.

Zdjecie Google Maps

Całe ogłoszenie komornicze można zaleźć pod linkiem: http://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/484717

1 KOMENTARZ

  1. Z wiedzy ktora posiadam to plony zbiera osoba ktora dzierżawa i opiekuje się gospodarstwem A jeśli chodzi o te setki tysięcy za jablka to widocznie ktos jest ślepy mieszkam w tej miejscowości i widze ze sad jest w nienajlepszej kondycji A jakość jablek jest fatalna wiec prosze ludzi nie wprowadzać w błąd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here