Lubelska prokuratura zabezpieczyła majątek Piotra F.

kampol strajk

Wczoraj lubelska prokuratura zdecydowała o zabezpieczeniu majątku Piotra F. na kwotę 8 milionów złotych. Śledztwo określane jest jednocześnie jako rozwojowe, co oznacza, że kwota strat i liczba poszkodowanych najprawdopodobniej wzrosną.

Tydzień temu informowaliśmy o zatrzymaniu przez policję Piotra F. prezesa przetwórni KAMPOL-FRUIT z Białej Rawskiej. W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszał on 35 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę podmiotów rolniczych. W trakcie przesłuchania podejrzany jednak nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wobec tego, Sąd Rejonowy Lublin – Zachód w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Tuż po zatrzymaniu, policjanci skierowali również wnioski o wydanie postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanego na łączną kwotę w wysokości ponad 8 milionów złotych. Jak potwierdza nam oficer prasowy KWP w Lublinie, wczoraj wniosek policji został zaakceptowany. Oznacza to, że do zakończenia sprawy nie będzie można obracać tym majątkiem. Jeśli oskarżony będzie uznany za winnego to zabezpieczony majątek może być wykorzystany do spłaty wierzycieli.

Chociaż do pozytywnego sądowego finału sprawy jeszcze daleka droga to poszkodowani producenci i dostawcy są bardzo zadowoleni z dotychczasowych działań służb. Jak dodają, w ostatnich dniach pojawiła się nadzieja na odzyskanie pieniędzy i sprawiedliwość.

Sprawę prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Postepowanie dotyczy doprowadzenia wielu osób i podmiotów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości, poprzez zawieranie umów skupu owoców i warzyw, pomimo posiadanej wiedzy na temat niewypłacalności spółki. Za takie oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here