„Miękkie” targi w Lublinie

7 grudnia rozpoczną się w Lublinie targi Best Berries. Ich lokalizacja w tym mieście nie jest przypadkiem – region od lat wypracowuje sobie markę lidera w produkcji owoców jagodowych.

 Wskaźniki produkcji owoców jagodowych pochodzących z Lubelszczyzny podawano już wiele razy (80% polskich malin, 50% porzeczek, 30% truskawek). Mniej może znanym czy słabiej dostrzeganym jest potencjał ludzki regionu. Na Lubelszczyznę trafiło w tym roku najwięcej środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w małych gospodarstwach – pomoc taką otrzymało 2118 osób. To najwięcej w kraju (mazowieckie – 1868, świętokrzyskie – 1048, małopolskie – 1038, łódzkie – 1011).

Przejmując czy modernizując gospodarstwa młodzi ich włodarze szukają swojej szansy często w inny sposób niż poprzednie pokolenie i w innych działach rolnictwa. Dla wielu z nich produkcja owoców gatunków jagodowych wydała się najbardziej perspektywiczna. Dostrzegły to firmy i instytucje z otoczenia branży, z ich ofert zbudowano propozycję targową.
Tegoroczne Best Berries zgromadzi prawie stu wystawców, a ekspozycji maszyn, środków produkcji i usług dla sadowników będą towarzyszyły konferencje tematyczne – nawożeniowa i truskawkowa.
Targi rozpoczynają się 7 grudnia w obiekcie przy ulicy Dworcowej 11 w Lublinie.

Zobacz także  program konferencji.

pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here