Mini jabłko ma swoją paryską premierę

Od środy 24 stycznia Rockit, najmniejsze jadalne jabłko na świecie jest dostępne również na półkach francuskich sklepów. Jabłko jest wprowadzane na rynek przez 24 sadowników ze Stowarzyszenia Producentów Blue Whale. Jak twierdzi Dina Abella z Blue Whale, Rockit ma same zalety – jabłko jest słodkie, ma ładną cienką skórę, soczysty miąższ i może być łatwo i szybko zjadane.

Sadownicy prezentują w tym tygodniu jabłko na specjalnym stoisku na dworcu kolejowym St. Lazare w Paryżu. Właśnie tam, ponieważ Rockit będzie promowany jako „przekąska w drodze”. Jak mówi Dina Abella: „reakcje są pozytywne, ludzie uważają, że nasze jabłko jest bardzo smaczne”

Rockit to tylko dwa kęsy – ma od 5 do 6 cm i waży od 80 do 90 gramów. W przeciwieństwie do wielu innych małych jabłek jego gniazdo nasienne i nasiona są również małe. Francuscy producenci zachwalają: Rockit to małe jabłko, mały ogryzek i minimalne odpady.

Rockit uprawiany jest w Dolinie Loary. W tym sezonie zbiory wyniosą 130 ton; w ciągu trzech lat oczekuje się produkcji 900 ton. Rockit pochodzi z Nowej Zelandii, ale rośnie również w Belgii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Jabłko jest odmianą klubową, pochodzącą ze skrzyżowania Gali i Pacyfik Rose. We Francji, podobnie jak w krajach, gdzie już wcześniej trafił na rynek, oferowany będzie w charakterystycznej plastikowej tubie, mieszczącej 4 do 5 jabłek.

Źródło: Freshplaza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here