Mobilizacja włoskich rolników – dezynfekują ulice własnymi opryskiwaczami!

Włoscy sadownicy odkażają ulice własnymi opryskiwaczami w walce z koronawirusem

Wyjątkowa sytuacja wymaga poświęcenia dla dobra społeczności – dziś w nocy we Włoszech kontynuowana będzie akcja rolników, którzy przy użyciu własnych opryskiwaczy odkażają środkami dezynfekującymi włoskie ulice.

Sytuacja we Włoszech jest bardzo poważna. W ciągu ostatniej dobry z powodu koronawirusa zmarło 475 osób. Aby walczyć z epidemią swoje siły mobilizują włoscy producenci – dziś w nocy na ulice jednego z miast (Molfetta)  wyjedzie 21 opryskiwaczy, które będą rozpylać środki dezynfekujące.  Jutro akcja będzie kontynuowana w innym mieście.

Włoskie organizacje rolnicze apelują o dalszą mobilizację – potrzebne są wszelkie możliwe siły, aby w wyjątkowym czasie z poświęceniem walczyć dla dobra całego społeczeństwa. Świetnie nadają się do tego opryskiwacze sadownicze. Po napełnieniu beczek środkami dezynfekującymi można je rozpylać na ulicy. Dodatkowym plusem jest to, że sprzęt rolniczy przystosowany jest do podjazdu w trudno dostępne miejsca, gdzie nie radzą sobie zwykłe pojazdy. Do tego potrzeba jednak również samych właścicieli – to oni wiedzą, jak używać swojego sprzętu.

W regionie Puglia na apel odpowiedziało już wielu młodych rolników – będą oni służyli swoją pomocą również w innych prowincjach.

 

Źródło: coldiretti puglia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności