Na horyzoncie zmiany w pogodzie

zimowy sad

Przed nami ocieplenie. Za tydzień nawet 5 stopni na plusie. Ale zanim to nastąpi jeszcze kilka dni z ujemną temperaturą. Najzimniejszym dniem nadchodzącego tygodnia będzie poniedziałek.

Wówczas nad ranem słupki rtęci na wschodzie kraju spadną do -13/-8 stopni – im bliżej granicy tym zimniej, im bliżej linii Wisły tym cieplej. Na zachodzie chwyci tylko lekki przymrozek do -2 stopni.

W kolejnych dniach poranki coraz cieplejsze – od czwartku na zachodzie kraju przez całą dobę temperatury pozostaną dodatnie. W ciągu dnia na wschodzie kraju do środy temperatury na poziomie -5/-2 stopnie. Na zachodzie między poniedziałkiem z środa w ciągu dnia odwilż do 1-3 stopni. W pasie od Pomorza przez centrum po południe kraju około 0 stopni Celsjusza.

Po połowie tygodnia odwilż zapanuje w całym kraju. Na najzimniejszym wschodzie słupki rtęci będą wzrastać do 2-5 stopni, zaś na zachodzie, południu i wybrzeżu do nawet 8 stopni Celsjusza.

Po zimie nie będzie śladu i jeśli coś popada to sam deszcz. Dobra wiadomość jest taka, że ociepleniu nie będą tym razem towarzyszyć wichury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here