Na wejście do Polski Ukraińcy muszą czekać nawet kilkanaście godzin!

pracownicy sezonowi

Ukraińcy wracają do pracy – ogromne kolejki na przejściu w Medyce. Winna jest jednak nie ilość chętnych do pracy, a powolna odprawa.

Pierwsze piesze przejście między Polską a Ukrainą w Medyce zostało uruchomione 16 maja. Aktualnie, aby przekroczyć granice konieczne jest odstanie długiego czasu w kolejce. Jak informują nas Ukraińcy, trwa to od kilku do nawet piętnastu godzin.

Niestety odbywa się to w różnych warunkach atmosferycznych. Bardzo często w deszczu.

Zdaniem wielu sadowników, przejście przez granice pracowników sezonowych powinno odbywać się znacznie sprawniej. Według nich po licznych bataliach, aby Ci pracownicy mogli w ogóle przyjechać do pracy, powinniśmy witać ich w bardziej zorganizowany sposób.

Z drugiej strony, można powiedzieć, że takie niedogodności są niczym przy groźbie całkowitego braku rąk do pracy, który jeszcze niedawno nam groził. Niemniej, piętnastogodzinna odprawa wydaje się bez wątpienia poważnym utrudnieniem.

Pracownicy z Ukrainy zakładają specjalne grupy, w których informują się, jak aktualnie wygląda sytuacja z przejściem i ile godzin trzeba czekać. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here