Odsłonięcie pomnika śp. prof. Eberharda Makosza w Belsku Dużym [Zdjęcia]

pomnik profesora emerharda makosza w belsku dużym

Dziś, w niedzielę, 23 maja 2021 roku, w Belsku Dużym odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika śp. prof. dr hab. Eberharda Makosza. W uroczystości wzięli udział sadownicy, członkowie TRSK oraz przedstawiciele branży.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Belsku Dużym. Następnie zebrani goście udali się zrewitalizowany plac przed Urzędem Gminy, gdzie małżonka śp. Profesora, odsłoniła jego pomnik. Uroczystości towarzyszyły przemówienia przedstawicieli branży i bliskich prof. Makosza.

Profesor Eberhard Makosz był znanym na całym świecie ekspertem z zakresu sadownictwa, a także jego pasjonatem. Był ekspertem także w dziedzinie ekonomiki sadownictwa, w której habilitował się w Instytucie Sadownictwa w Skierniewicach. Był także wykładowcą akademickim, autorem książek i setek publikacji o tematyce sadowniczej.

Profesor Makosz powiedział niegdyś słynną sentencję „najpierw sprzedaj, później zasadź”, która pomimo upływu wielu lat ani trochę nie straciła na aktualności. „Profesor od sadowników”, ponieważ tak również o nim mówiono był wychowawcą i mentorem wielu pokoleń polskich sadowników.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here