Ogólnopolski protest rolniczy zaplanowany na 17 stycznia

jabłka w chłodni
Obecna sytuacja w rolnictwie nierzadko określana jest kryzysową. W związku z tym rolniczy związek zawodowy NSZZ Solidarność RI planuje ogólnopolski protest w połowie stycznia.

Główną przyczyną planowanego protestu jest przede wszystkim sytuacja na rynku zbóż. Wynika ona z niekontrolowanego, bezcłowego importu zbóż z Ukrainy. Jednak trudna sytuacja w sadownictwie również może być powodem, aby do protestu przyłączyli się także producenci owoców. Przedstawiciele związku Solidarność Rolników Indywidualnych chcą zorganizować strajk w każdym powiecie kraju. Szczegóły dotyczące przebiegu protestu związek przedstawi wkrótce.
Niżej treść oficjalnego komunikatu:
Dnia 16 grudnia 2022r. Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”  podjęło uchwałę w sprawie ogłoszenia pogotowia strajkowego jednocześnie ustalając termin Ogólnopolskiego Rolniczego Protestu Solidarności RI na dzień 17 stycznia 2023 roku.
Sytuacja gospodarcza w rolnictwie przechodzi kryzys spowodowany między innymi przez niekontrolowany napływ zbóż z Ukrainy, co zagraża dalszemu funkcjonowaniu gospodarstw rodzinnych w Polsce. Dlatego zgodnie ze Statutem Związku podejmujemy działania w obronie polskich rolników.
źródło: solidarnoscri.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here