Owoce bio zagoszczą na stałe w dyskontach?

Moda na bio produkty, w tym owoce, zaczyna się w Polsce rozwijać, dlatego właściciele dyskontów także chcą poszerzać ofertę o te produkty. Na razie w sklepach sprzedawane są jabłka z importu, jednak sieci chcą sprzedawać polskie jabłka z upraw organicznych.

Pierwsze partie jabłek (Evelina Bio) znalazły się w ofercie sieci Biedronka (w dniach 30 listopada – 6 grudnia 2017 r.). Sprzedawano je w opakowaniach 700 g w cenie 4,99 zł  (w promocji podkreślano obniżkę z 6,99 zł).

Jak można się domyślać jest to odpowiedź Biedronki na ofertę Lidla, który w tym roku już parę razy proponował swoim klientom jabłka z upraw organicznych. W sierpniu b.r. sprzedawano w tym dyskkoncie jabkła BIO w 1 kg opakowaniach w cenie 8,99 zł, sugerujac przecenę z 9,99 zł/kg (odmiana jabłek nie była wskazana).

Oferta sieci Lidl z lutego 2017 również uwzględniała jabłka BIO (bez podania odmiany) i obowiazywała zaledwie 2 dni. Można było wtedy kupić 600 g jabłek w cenie 5,66 zł w promocji ze zniżką 14%.

Jak zdradzał w tym roku w jednym z wywiadów Robert Nagłowski, kierownik Działu Owoce i Warzywa w Lidl Polska, ambicją sieci jest sprzedaż jabłek bio z polskich sadów. Rozmowy na ten temat są już prowadzone z potencjalnymi dostawcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here