Owocowo-warzywni przestępcy na Węgrzech

jabłka na swiecie

Służby celno-skarbowe na Węgrzech wykryły i zatrzymały przestępców, którzy sprzedawali importowane z Grecji owoce i warzywa bez podatku jako produkty węgierskie. Oszukali skarb państwa na równowartość ponad 3 milionów złotych.

Właściciel firmy kupował duże ilości greckich owoców i warzyw, i sprzedawał je na rynku hurtowym w Segedynie jako produkty węgierskie. Fikcyjne rachunki przestępcy uzyskiwali od producentów. Ponadto stale ich zmieniali. Dzięki temu nie płacili podatku VAT od sprzedaży. W procederze brał udział księgowy, który koordynował pozyskanie fikcyjnych dowodów zakupu i dbał, aby płacić jak najniższe podatki.

Przestępny okradli skarb państwa na  251 milinów forintów (3 176 700 PLN) z tytułu należnego podatku VAT. Sprzedali w ten sposób owoce i warzywa o wartości ponad 1 miliarda forintów (12 656 139 PLN).

Na poczet niezapłaconego podatku, śledczy zatrzymali 16 milinów forintów (200 000 PLN) w gotówce i zajęli nieruchomość o wartości 80 milinów forintów (1 012 500 PLN). W efekcie zatrzymano cztery osoby, którym grozi aż do 20 lat więzienia.

Źródło: hellovidek.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here