Paskowane nadal najbardziej cenione

gala

Gala i sporty od lat nie traci na popularności w handlu. Z tego względu osiągają też najwyższe ceny spośród wszystkich odmian. Nadal jednak to Gala paskowana jest najdroższa w cennikach. Czy tak pozostanie?

Wśród sadowników równie dużą popularnością co paskowane sporty Gali cieszą się sporty z rozmytym rumieńcem. Analizując oferty zakupu możemy zauważyć, że droższa jest Gala paskowana. Niektórzy pośrednicy różnicują ceny tych sportów nawet o kilkadziesiąt groszy. Oczywiście, bardzo dobrze, że jest różnorodność, ale jeśli chodzi o dalekie rynki to nadal wydaje się, że „świat woli paski!”

Docelowe rynki dla sportów z rozmytym rumieńcem to Indie czy kraje arabskie. Tam liczy się przede wszystkim najbardziej pełne i intensywne wybarwienie. Co ciekawe jest to na tych rynkach zarówno wyznacznikiem jakości jak i zdrowotności jabłek. Oczywiście jest to kierunek, w jakim powinniśmy podążać. Warto jednak przed posadzeniem zastanowić się (w przypadku każdej odmiany), jaki będzie nasz rynek docelowy.

Biorąc pod uwagę możliwe rynki zbytu możemy powiedzieć, że jeśli chodzi o Gale z rozmytym rumieńcem, podaż odmian z tej grupy rośnie bardzo szybko, a możliwość zbytu na wspomnianych rynkach nie jest nieograniczona. Natomiast paskowane sporty Gali można sprzedać dosłownie na całym świecie.

Niemniej, trzeba jasno powiedzieć, że jak na razie to Gala gwarantuje najpewniejszy zbyt, najlepsze ceny i często szansę na sprzedaż za wagę w skrzyni, bez ponoszenia kosztów przechowywania. Z drogiej strony, nie można zapominać, że Gala potrzebuje odpowiedniego stanowiska. Bezwzględnie unikamy obniżeń terenu. Musimy też brać pod uwagę trudności w uprawie – podatność na choroby kory i drewna czy konieczność sumiennego przerzedzania. Bo jak w przypadku każdej innej odmiany, najlepsze ceny osiąga się za wyrównaną jakość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here