Podano współczynnik przydziału dla jabłek i gruszek

ARiMR zakończyła przyjmowanie powiadomień o wycofaniu jabłek i gruszek z rynku na bezpłatną dystrybucję w piątek 6 kwietnia. Oznacza to, że jak zwykle limit tych owoców wyczerpał się już w pierwszy dzień. Podano także współczynnik przydziału dla tej grupy produktów.

Na podstawie § 6 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z 22 grudnia 2017 r. w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (Dz. U. z 2018 r. poz. 82), prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, iż z uwagi na przekroczenie ilości, o których mowa w § 6 ust. 1 ww. rozporządzenia, tj.:

  • 1 999 763 kg jabłek i gruszek,

Agencja 6 kwietnia zakończyła przyjmowanie powiadomień w zakresie operacji wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie dla ww. grupy owoców.

Powiadomienia dla ww. grupy owoców złożone po 6 kwietnia 2018 r. nie podlegają rozpatrzeniu, w konsekwencji żadna pomoc finansowa Unii za operacje wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie w odniesieniu do tych powiadomień nie zostanie przyznana.

Jednocześnie ARiMR informuje, że dla powiadomień złożonych 6 kwietnia określono następujący współczynnik przydziału:

  • jabłka oraz gruszki – współczynnik przydziału: 0,02

Jednocześnie ARiMR informuje, że ilości dla:

  • 374 960 kg śliwek;
  • 510 000 kg brzoskwiń

limity nie zostały wyczerpane, zatem w dalszym ciągu Oddziały Regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują powiadomienia dla śliwek i brzoskwiń.

Źródło: ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here