Obok wystawy i konferencji odbędzie się również dziewięć wycieczek i akcja „Bolzano kocha jabłka”. Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna Interpoma odbywa się w specyficznej sytuacji rynkowe stad wybór tematów które będą poruszane podczas towarzyszącego targom kongresu. W tym roku wykłady odbywać się bedą przez dwa dni – czwartek 15 listopada i piątek 16 listopada – z pominięciem soboty. Czwartek poświęcony będzie m.in. sytuacji w Europie Centralnej i Wschodniej oraz Azji, międzynarodowym trendom w innowacjach odmianowych oraz genomowi jabłka, natomiast w piątek nacisk zostanie położony na zrównoważony rozwój w produkcji jabłek – produkcję ekologiczną i zintegrowaną oraz zaawansowaną technologicznie produkcję jabłek w przyszłości.
Organizatorzy zaprosili Prezesa Wydawnictwa Plantpress Pana Adama Paradowskiego do przedstawienia sytuacji w polskim sadownictwie w wykładzie zatytułowanym „Polska – jabłkowy gigant w obliczu rosyjskiego embargo”. Ta prezentacja otworzy pierwszy dzień kongresu.
Na targach nie zabraknie polskich firm, których coraz więcej prezentuje swoją ofertę w trakcie Interpomy. Jak podkreślają organizatorzy poza sadownikami z Unii Europejskiej coraz liczniejszą grupą odwiedzających te targi są goście z Ukrainy, Mołdawii, Rosji czy Serbii ale także krajów azjatyckich.
Galeria z poprzedniej edycji Targów Interpoma, która odbyła się 2 lata temu:
https://www.sad24.pl/galeria-interpoma-2016/
Szczegółowy program targów i kongresu można znaleźć na stronie http://www.fierabolzano.it/interpoma/en/