Prezydent Francji chce przyspieszyć wycofywanie substancji czynnych

nowoczesny sad

Zielony Ład i stopniowe wycofywanie środków ochrony roślin ma miliony przeciwników wśród europejskich rolników. Prezydent Francji chce przyspieszyć ten proces.

Od 1 stycznia 2022 Francja będzie przewodniczyła przez sześć miesięcy Unii Europejskiej. Prezydent kraju Emmanuel Macron zapowiedział, że jednym z filarów francuskiej polityki będzie zdecydowana inicjatywa na rzecz wycofywania pestycydów.

Słowa te padły na Kongresie Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody w Marsylii. Ponadto prezydent powtórzył stanowisko na serwisie Twitter. Spotkało się to ze zdecydowaną krytyką ze strony francuskich rolników. Tysiące zapowiedziały, że nie zagłosują w kolejnych wyborach na obecnego prezydenta.

Forsowana przez Brukselę strategia Zielonego Ładu ma całe rzesze przeciwników wśród rolników. Zdania przeciwników w Polsce i we Francji są bardzo zbliżone. Założenia UE są komentowane jako niewykonalne i oderwane od rzeczywistości. Częstym argumentem jest również obawa przed zwiększonym importem żywności. Produkty wyprodukowane w Unii będą droższe, a przez to mniej konkurencyjne. Powód to mniejsze plonowanie wynikające z ograniczania substancji czynnych.

źródło: agrodigital.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here