PROW 2014-2020 – do 100 tys. złotych na nawadnianie i rolniczy handel detaliczny

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uaktualniając  harmonogram tegorocznych naborów wniosków w ramach PROW na lata 2014-2020 wprowadziło też do niego dwa nowe działania.

We wrześniu rolnicy w ramach działania  „Modernizacji gospodarstw rolnych”  będą mogli ubiegać się o dotacje w wysokości do 100 tysięcy złotych na inwestycje  związane z ochroną gospodarstwa przed suszą. Otrzymane pieniądze będą mogli przeznaczyć miedzy innymi na budowę zbiorników wodnych, studni głębinowych, zakup systemów nawadniających i pomiarowych.

Natomiast w październiku ma zostać uruchomiony nabór wniosków  na  działanie „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych”, które przeznaczone jest  dla tych rolników, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD).

– Wsparcie o jakie mogą się ubiegać wynosi maksymalnie 100 tys. zł. W katalogu inwestycji, na które można otrzymać dofinansowanie, są m.in. budowa lub modernizacja budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej, dostosowanie pomieszczeń do przechowywania produktów żywnościowych oraz służących przygotowaniu posiłków, zakup potrzebnych do tego sprzętów i urządzeń – informuje Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Źródło: CDR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here