Prognoza pogody: Oziębi się, możliwe przymrozki

prognoza pogody

Przed nami spadek temperatury i przymrozki. Jednak zimy i przymrozków poniżej -5 stopni w Polsce w najbliższych kilku dniach nie widać.

Na wschód od Polski znajduje się potężny wyż, który w tym tygodniu przyniesie ujemne temperatury w ciągu doby w całej już Rosji, Mołdawii, Ukrainie – tylko przy granicy z Polską w dzień jeszcze dodatnie temperatury. Pod koniec tygodnia przymrozki do -8 stopni dotrą do Rumunii, Bułgarii, Białorusi. Do nas zimna masa ze wschodu nie dotrze, ale i tak się ochłodzi.

W poniedziałek i wtorek miejscami na wschodzie – zwłaszcza we wtorek rano oraz punktowo na południu pojawiać się mają rozpogodzenia. O poranku w regionach bezchmurnych minusy do -3/0 stopni. Pod chmurami około 3/6 stopni. Mgły w tych dniach spowiją głównie południe i zachód kraju, oraz punktowo tam, gdzie chwyci mróz i wypogodzi się na wschodzie.

W ciągu dnia pod chmurami i mgłami zimno – zaledwie 4/7 stopni.

W środę dla odmiany chmury powinny objąć cały kraj – miejscami może popadać mżawka, mgły stopniowo mają się rozwiewać. Temperatura nocą dodatnia – do 4/6 stopni. Tylko na wschodzie punktowo przymrozki do -2 stopni.

Zmiana pogody na zachodzie i w regionach podgórskich nadejdzie w czwartek – pojawi się wiatr fenowy, halny. Osuszy on powietrze, dzięki czemu pojawi się słońce i zrobi się dużo cieplej. Jelenia Góra, Legnica mogą w tym dniu zanotować nawet 16 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju słoneczna aura jest niepewna – na pewno zrobi się nieco bardziej wietrznie, przez co będzie odczuwalnie chłodniej.

Silniejsze wiatry do 20/40 km/h występować będą również w weekend, z tym, że o ile na zachodzie ma być ciepło – w dzień przeważnie powyżej 11 stopni i nocami około 2/5 stopni, to na wschodzie i południu noce mogą być mroźne. Wszystko oczywiście zależne będzie od zachmurzenia, którego nikt nie jest w stanie dziś przewidzieć.

Od kilku dni są miejsca, gdzie ciągle świeci słońce, jak i takie gdzie wiszą niskie chmury z mgłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności