Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie zakładu T.B. Fruit w Annopolu

tb fruit brzostowiec

Firma ukraińskiego milionera, Tarasa Barszczowskiego (T.B. Fruit) znalazła się pod lupą kraśnickiej prokuratury. Sprawa dotyczy zaległych płatności, których nie otrzymali dostawcy owoców przemysłowych.

Prokuratura Rejonowa w Kraśniku wszczęła postępowanie w związku z działalnością przetwórni T.B Fruit. Dokładnie chodzi o jeden z zakładów firmy w Annopolu. Śledczy przyznają, że podejrzenie popełnienia przestępstwa jest w tym wypadku uzasadnione. Po trwającym kilka tygodni postępowaniu sprawdzającym, we wtorek, 30 listopada, zapadła decyzja o wszczęciu śledztwa.

Działalność przetwórni w Annopolu, ale także całej grupy T.B. Fruit budzi podejrzenia od dłuższego czasu. Znajdziemy dostawców, których zaległości przekraczają 1 000 000 lub nawet 2 000 000 zł. Jeszcze w poprzednim sezonie wielu pośredników skarżyło się na opóźnienia w płatnościach. Część zaprzestała współpracy z firmą w obawie o to, że należności nie uda się odzyskać.  Przez ostatnie kilkanaście miesięcy stosowano różne systemy wypłat. Na przykład za każdą dostawę płacono po jednym lub dwóch dniach i dopiero wtedy dostawca decydował się na kolejny transport. W tym sezonie stosowany był na przykład system przedpłat za dostarczony surowiec.

W tym roku przed rozpoczęciem sezonu było wiele niepewności co do prowadzenia działalności gospodarczej przez tytułową firmę. Krążyło wiele plotek o wywożeniu linii produkcyjnych zagranicę, wstrzymaniu produkcji, czy przejęciu zakładu przez inne firmy. Tak się nie stało i w sierpniu mówiono coraz częściej o wznowieniu produkcji w szczycie sezonu. Na te potrzeby kupiono spółkę Alivare – jest to tak zwana gotowa spółka, zwana w języku finansowym, jako “spółka z półki”.

Ponadto firma ma zaległości wobec lokalnego samorządu. Budowa największego zakładu firmy w Brzostowcu została wstrzymana. Główne odczucia związane z opisywaną spółką to w skrócie: niepewność. Zarówno my jak i dziennikarze innych mediów od wielu miesięcy bezskutecznie próbują się skontaktować z zarządem firmy, który przebywa na Ukrainie. Żadna z osób decyzyjnych nie rezyduje w Polsce. 

źródło: kurierlubelski.pl

1 KOMENTARZ

  1. Warto również przyjrzeć się firmie delikates z Ostródy . Pani dawidziak wyłudziła ok 12 milionow . Firma dalej lepi pierogi pod nazwą polskie specjały . Uważajcie na siebie dostawcy .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here