Promocja na jabłka XXL

jabłka XXL

Kolejny raz sieć Lidl reklamuje promocję na jabłka. Tym razem chodzi o największe jabłka popularnych odmian. Jabłka te będą sprzedawane od dziś do środy w promocyjnej cenie 1,99 zł za kilogram.

Oprócz jabłek, w tym samym okresie w promocji są sprzedawane gruszki odmiany Lukasówka w cenie 2,99 zł za kilogram. Jest to kolejna akcja promocyjna sieci Lidl. W ubiegłych tygodniach w sprzedaży były jabłka 2 klasy, sprzedawane bezpośrednio ze skrzyniopalet, bez sortowania.

W opisywanej promocji konsumenci mają okazję kupić jabłka powyżej 90 milimetrów średnicy. Dostępnych jest kilka odmian. 

Jabłka o takich rozmiarach nie są poszukiwane na rynkach zagranicznych. Pozostają krajowe rynki hurtowe. W związku z tym sadownicy otrzymują niższe ceny po sortowaniu za jabłka powyżej 90 bądź 95 milimetrów. Miejmy nadzieje, że ta forma promocji będzie skuteczna w przypadku tak dużych jabłek. Duża część sadowników pochwala, że grupa producencka wynegocjowała z supermarketem sprzedaż takich jabłek. Inni uważają, że w marketach powinny być tylko jabłka wysokiej jakości. 

Nie należy także zapominać o zagrożeniach związanych z handlem największymi jabłkami. Otóż mają one znacznie krótszy „shelf-life” czyli okres trwałości w sklepie. Na takich jabłkach stosunkowo szybką uwidaczniać się mogą objawy gorzkiej plamistości podskórnej. Szczególnie w przypadku odmian z grupy Jonagolda.

Gdy w sprzedaży był Jonagold, zapytaliśmy konsumentów o ich zdanie na temat takiej promocji. Pytaliśmy o cenę, rodzaj opakowania i jakość. Zdecydowanie przeważały pozytywne opinie wśród kupujących. Zwracali uwagę przede wszystkim na cenę i na opakowania wielokrotnego użytku, które nie generują takiej ilości odpadów, jak klasyczne kartony i wytłoczki. Zapraszamy do osobnego artykułu: TUTAJ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here