Protest sadowników: Döhler i krajowa 50-tka

Sadownicy tworzący komitet protestacyjny informują o nadchodzących akcjach protestacyjnych. Za cel obrano trasę numer 50 i ulicę przy głównej siedzibie firmy Döhler.

W przyszłą środę (25 sierpnia) sadownicy na 24 godziny zablokują krajową trasę numer 50 w miejscowości Czaplinek. Znajduję się ona kilka kilometrów na zachód od Góry Kalwarii. Blokada drogi rozpocznie się o 8:00 rano.

Następnie, tego samego dnia na 9:00 rano zaplanowana jest pikieta i konferencja prasowa przed siedzibą i największym zakładem niemieckiej przetwórni Döhler. Na miejscu będzie prezes ZSRP, Mirosław Maliszewski oraz lider Agrounii, Michał Kołodziejczak.

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa, informowania znajomych oraz przyjazdu na miejsca protestu ciągnikami. Jak dodają zgromadzenia legalne i udział w nich jest wskazany ze względu na szereg problemów w polskim sadownictwie. W tym między innymi na dominującą pozycję wspomnianej spółki na krajowym rynku przetwórstwa owoców.

Protest ma na celu zwrócenie uwagi rządzących na problemy krajowych producentów jabłek. Zdaniem sadowników, konieczne są zdecydowane działania ze strony rządu, aby sytuacja uległa poprawie. Między innymi w kwestii wykorzystania przewagi kontraktowej przez duże korporacje i sieci handlowe.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here