Przed nami kolejne wichury

pogoda sad wiosna

Ostatnie tygodnie to wyjątkowo wietrzna pogoda. Tak samo będzie w ciągu następnych dni. Najsilniejsze podmuchy wiatru dotrą do nas w nocy z piątku na sobotę. 

Do południowej Irlandii oraz dla południowych regionów Wielkiej Brytanii dotrze dziś huragan z wiatrem o prędkości do nawet 170 km/godz. Według meteorologów to największa burza wiatrowa od kilkudziesięciu lat. Oprócz wiatru pojawi się fala pływowa związana z wysokimi falami i wzrostem poziomu Morza poprzez silny wiatr.

Możliwe są powodzie. W godzinach wieczornych wichury do 140-150 km/godz. rozszaleją się na północy Niemiec, Danii, gdzie również możliwe są powodzie.

Do wybrzeża Polski wiatr wkroczy około godziny 3-4 rano w sobotę i do godzin porannych obejmie już całe wybrzeże. To właśnie tam powieje najmocniej spośród Polski – do 130 km/godz.

Niebezpieczny wiatr o prędkości do 108 km/godz. Powieje na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce.

W centrum wiatr osiągnie prędkość do 90-100 km/godz. Najspokojniej tym razem na południu Polski, gdzie wiatr nie przekroczy 75 km/godz. Wichury opuszczą nasz kraj w sobotę wieczorem. Według prognoz wietrzny zapowiada się cały przyszły tydzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here