Przed nami mroźne noce. Mróz miejscami nie odpuści także w ciągu dnia

jabłko

Przed nami kolejne mroźne noce. Miejscami temperatura może spaść nawet do minus 10 stopni. 

Już w nocy z wtorku na środę mróz do nawet -10 stopni chwyci w rejonie Poronina i Jabłonki na Podhalu. -7/-6 stopni możemy zanotować w rejonie Staszowa, Rakowa w Świętokrzyskiemu i Radomska w Łódzkiem. Na pozostałym obszarze zachodu, południa i centrum od -5 do -2 stopni. Na wschodzie około -2/+2 stopni. Przy gruncie o 1-3 stopnie mniej. Ciepła noc na poziomie 3/5 stopni czeka mieszkańców Suwalszczyzny, Mazur, Warmii, Pomorza Gdańskiego aż po zachodnie Kaszuby.

W kotlinach zachodniej, południowej i centralnej części kraju pojawią się mgły osadzające szadź. Te mgły w niektórych miejscach nie odpuszczą i w dzień pozostawiając liczne niskie chmury przez które będzie mroźno całą dobę. Na terenach wyniesionych ponad doliny rzeczne mamy szansę na chociaż chwilę ze słońcem, a punktowo na wyżynach południowej i wschodniej po mroźnym poranku niebo pozostanie bezchmurne, aż do zachodu słońca i tutaj temperatura podniesie się do 4/6 stopni Celsjusza.

Pochmurno ze stopniowym spadkiem temperatury będzie na północy. Wieczorem i tutaj temperatura spadnie do 0 stopni, a przy gruncie chwyci przymrozek.

Noc z środy na czwartek również mroźna. Ziemia zamarznie z wierzchu do 2-3 centymetrów. Odwilż nadejdzie wieczorem w czwartek i piątek, i już wszędzie za wyjątkiem Bieszczad i Podhala zapowiada się z temperaturą dodatnią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here