Przed nami zmiana pogody. Znów zrobi się zimno

pogoda

Już w poniedziałek z zachodu na wschód przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny.

Front przyniesie liczne opady deszczu i burze w godzinach około południowych i popołudniowych na Kaszubach, Wielkopolsce, Dolnym Śląsku. Na zachodzie popada tylko punktowo, natomiast późnym popołudniem niebo rozpogodzi się i szansa na opady deszczu zaniknie. Na wschodzie, południu i w centrum do południa słonecznie, i duszno.

Po południu i wieczorem pojawią się przelotne opady deszczu i burze, jednakże popada na obszarze połowy tego obszaru. Wiele regionów jakiekolwiek opady ominą. Podczas burzy możliwy jest grad do 3 cm, wiatr do 100 km/h oraz nawalny opad deszczu do 30 mm/ w ciągu tylko 1 h.

Od wtorku zrobi się zimno, wietrznie, ale słonecznie.

We wtorek przelotnie popada jeszcze na wschodzie, w środę na północnym wschodzie i wybrzeżu, natomiast w piątek na krańcach południowych i południowo wschodnich.

Środowy i czwartkowy poranek bardzo zimny. Miejscami temperatura spadnie do 5/9 stopni. W najcieplejszym momencie dnia 16/19 stopni na północy- najchłodniej na wybrzeżu, około 19/21 stopni w centrum i do 22/24 stopni na południu i zachodzie.

Jeżeli prognozy się sprawdzą to w centrum i na zachodzie do sierpnia może miejscami nie spaść ani jedna kropla deszczu zaczynając od wtorku.

Na przyszły weekend się również trochę ociepli do 25 stopni- zwłaszcza na zachodzie, północy, wschodzie i w centrum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here